החזר מס

עזרה בתכנון טיול לפראג? השאירו פרטים 👇

החזר מס בפראג? להלן כל מה שצריך לדעת על החזר מס לתייר בפראג. החזר מע"מ בעיר פראג הוא לא הכי פשוט אם לא יודעים את הפרטים מראש (בגלל זה אנו פה) אבל מאוד משתלם לישראלים ומטיילים שרכשו מעל 2001 קורונות בחנות ספציפית. החזר על קניות בפראג למטיילים:

החזר מס על קניות: בקנייה מעל 2001 קרונות באותה חנות אפשר לקבל החזר. צריך לבקש בחנות טופס tax free. ניתן לעשות את רוב התהליך כבר בפלדיום, ובשדה התעופה רק להחתים את הטופס ולהכניס לתיבה. (עריכה: נאמר פה שיש המלצות לא לעשות בפלדיום ושיש אזהרות בקבוצה.. לשיקולכם)

החזר מס בפראג ממש תהליך פשוט !!! מעל 2001 קורונות ניתן לקבל החזר מס. תבקשו בקופה tex free. לפני שמגיעים לשדה התעופה יש למלא את הפרטים שלכם (חשוב מאוד הם מאוד מקפידים על זה). כאשר מגיעים לשדה התעופה ניגשים לעמדת המכס של tex free עם הקבלות ועם המוצרים (עדיף שתהיו מאורגנים מראש וסדרו את כל המוצרים שיהיה נוח להוציא במידה ויבקשו) לא תמיד מבקשים לראות את המוצרים אך לעיתים מבקשים לראות הכל 🤷‍♀️.

אל תעשו החזרי מס בעיר, רק בשדה. שלא תפלו בפח. כי בצ'כיה קורה המון פעמים שחברה המבצעת החזרי מס "מאבדת" את המעטפות של תיירים. ואז הם מחייבים אשראי בסכום החזר שקיבלתם + עמלות + ריבית. אם מתעקשים ומנהלים איתם משא ומתן לפעמים הם פתאם מוצאים את המעטפות ואז מחזירים לכם את הכסף, אבל מורידים 10% "דמי טיפול". כל זה המון זמן ועצבים.

בחנויות את מקבלת טפסים להחזר מס שאת צריכה למלא, בשדה תעופה המכס ליד הכניזה את הולכת אליהם שהם יחתמו לך על הטפסים, יכול להיות שיבקשו לראות את הדברים, אצלי לא ביקשו ואז יש עמדות ליד ואת הולכת אליהם עם הטפסים החתומים. אפשר לקבל את החר המס במזומן שזה פחות משתלם או לשים בתיבות שיש שם את הטפסים החתומים בתוך המעטפות שאת מקבלת בחנות ואת מקבלת החזר לאשראי בערך חודש אחרי, לא מסובך בכלל.
במכס מנחים אותך לאן ללכת ומה לעשות

הם לוקחים מס במידה ואת לוקחת את ההחזר בשדה התעופה בדלפק הtax refund. לכן אם סכום ההחזר הוא ממש נמוך כדי לחשוב אם בכלל שווה לחכות בתור ולעבור את הסיבוך הזה בשביל מה שיצא בסוף 20 שקל לדוגמא

יש גם עמדת החזר במודיעין של קניון פלדיום. הם מחזירים על רוב החברות, מה שלא מחזירים אפשר בשדה.
את הקבלות עליהם תקבלו החזר בפלדיום יש לשים בתיבה בשדה התעופה בעמדת של ההחזר מס.
במידה ואתם עושים את ההחזר בשדה קחו את הזמן הזה בחשבון והגיעו מוקדם יותר.
אנחנו חזרנו לפני כמה ימים ועמדנו שם בתור חצי שעה אם לא יותר כי היה תור ארוך. תהנו!

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בתכנון טיול לפראג? השאירו פרטים 👇

חוויה בפראג מתחילה כאן