חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גשר קארל בפראג

לעתים קרובות הוא נחשב לגשר היפה ביותר באירופה ומשמש כבר מאות שנים כגשר שהוזמן לבנות קו רכבת ראשון מפראג לפראג בצ'כיה. הבנייה הושלמה בשנת 1402 והייתה הגשר היחיד מעל נהר הוולטאבה בפראג עד 1841. ואז היא עברה מתחת לגשר האבן, אך בשנת 1841 היא הפכה לגשר הראשון מעל קו הרכבת החדש בין פראג לברטיסלבה. , בירת צ'כיה.

גשר קארל הוא אחד מ -17 גשרים מעל נהר הוולטאבה בפראג כיום והרבה יותר מבוקרים. במשך שנים רבות, גשר האבן היה הגשר היחיד מעל נהר וולאבה בפראג, אך בשנת 1841 הופעל הגשר הראשון מעל קו הרכבת החדש מפראג לברטיסלבה.

גשר קארל נבנה במאה ה -14 ומשתרע על נהר הוולטאבה ומחבר את העיר הקטנה עם פראג ומשם עם ברטיסלבה. גשר זה, שהוזמן על ידי מלך בוהמיה במאה ה -13 ומחבר את שני צידי צ'כוסלובקיה, חוצה את נהר הוולטאבה ומוביל לטירת פראג על הגבעות.

אם תרצו להסתובב מעט, תוכלו לטפס על 138 המדרגות לגשר וליהנות מהנוף של מצודת פראג, נהר הוולטאבה והעיר ברטיסלבה בצד השני. בקצה הגשר הזה יש פארק קטן עם נוף יפה מאוד של צ'כוסלובקיה וכמה מבנים אחרים. אתה יכול גם לטפס לנקודת תצפית למרגלות גשר קארל, שתוכל לקבל תמורת תשלום נמוך יותר.

האקסטרווגנזה של פראג מתקיימת בכל שבת וראשון ויוצאת ממגדל האבקה בין השעות 11: 00-15: 30. אז בקרו בגשר קארל עד למהר אחר הצהריים. הסיור בעיר שלנו בפראג החל מהמלון שלנו בעיר העתיקה והחל בגשר קארל ובסיור המודרך בטירה.

זה נקרא באותה תקופה גשר האבן או גשר פראג, אך נקרא גשר קארל לכבוד המלך צ'ארלס הרביעי. הגשר נקרא רשמית גשר קארל במאה ה -17 לאחר מותו של בן המלך שארל השלישי בשנת 1776.

אנדרטאות רבות נבנו בתקופת שלטונו של צ'ארלס, אך גשר קארל לא היה הגשר הראשון שאי פעם קישר את פראג עם נהר הוולטאבה. זה היה גשר האבן הרביעי בגודלו בבוהמיה, שהגיע מגשר מעל העיר רודניצה נאד לבם, שכבר לא קיים, למרות שהגשר עדיין קיים. במקור הוא נקרא גשר האבן מכיוון שהוא היחיד בפראג, ולאחר מותו של המלך שארל הרביעי בשנת 1776 הוא נקרא גשר פראג. יש אנשים שעדיין מכנים אותו "גשר פראג" מכיוון שהיה זה הגשר היחיד שחצה את נהר הוולטבה במשך זמן רב. הגשר היה ידוע במקור כגשר האבן, מכיוון שהיה אחד המונומנטים הרבים בפראג כאשר אחרים נבנו, והוא לא היה הגשר הראשון שחיבר את בירת צ'כוסלובקיה עם פראג על גדת נהר ה- VLTava ועם ערים אחרות כמו פראג. וברנו.

גשר קארל היה הגשר הראשון שחצה את נהרות וולטאבה וולטאבה בשנת 1841 ומילא תפקיד חשוב בקידום סחר ותחבורה ברחבי העיר פראג.

גשר קארל הוא אחת האטרקציות העיקריות הרבות בפראג, כולל מצודת פראג, והפך ליעד פופולרי עבור תיירים ותיירים מכל רחבי העולם, כמו גם תושבים מקומיים ומבקרים.

גשר קארל ההיסטורי הוא הקישור בין כל חלקי פראג ומשמש כיום כגשר להולכי רגל. גשר קארל הוא האתר של גשר עץ שקרס בשנת 1157, גשר יהודית, שקרס בשנת 1342, והגשר הנוכחי מעל הדנובה.

גשר קארל, שנקרא גם גשר האבן, נבנה בשנת 1350 על ידי המלך צ'ארלס הרביעי והמפורסם ונבנה בין השנים 1357-1402. אף שמעולם לא חווה את השלמתו, זה היה הישג הכתר של שלטונו ואחד מה גשרים חשובים בפראג.

קל לומר שלגשר צ'ארלס הייתה השפעה משמעותית על התרבות והכלכלה של פראג, מכיוון שהוא כיבד את ההיסטוריה של הגשר ואז בנה מורשת שהבטיחה שהוא יהיה יותר מסתם גשר לנצח. עם כל הגשרים היא הצליחה למשוך אליה מגוון רחב של מבקרים מכל רחבי העולם, מתיירים למקומיים, תיירים ומקומיים כאחד, וגשר קארל אינו שונה.

אין הרבה גשרים בעולם שיכולים להתאים לגשר קארל בגיל, יופי ושימושיות, ולכן זה בהחלט חובה לראות בכל רשימת אטרקציות בפראג. הוסף מידע זה אל הנוף עוצר הנשימה של פסל הקדוש והוא ללא ספק אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר בפראג.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בתכנון טיול לפראג? השאירו פרטים 👇

חוויה בפראג מתחילה כאן