חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בירה בפראג – סיורי טעימות בירות & מוזיאון הבירה

בירה זה משקה בינלאומי שנחשב לאחד המשקאות הנפוצים בעולם, אחד המאפיינים הבולטים של צ'כיה זו האהבה שלהם לבירות כאשר ייצור הבירה הראשונה תועדה לפני יותר מאלף שנה בשנת תשע מאות תשעים במנזר ליד מצודת פראג המפורסמת.

הנזירים שהמציאו את הבירה בתהליך המכונה לאגרינג הם אלה שהמציאו את בירת הלאגר, סיור בירות בפראג מלמד אתכם את התהליך המקורי של הכנת בירה בצורה יוצאת דופן ומעניינת במיוחד,כמובן שהסיורים האלה כוללים גם טעימות בירות מובחרות. 

צ'כיה היא יצרנית גדולה מאוד של בירות לאורך השנים קמו מבשלות שהפכו להיות מותגים שכמעט כולם מכירים, כמו למשל בירת פילזנר שקיבלה את השם שלה מפני שהמבשלה שלה נמצאת בעיר פילזן, אספנו עבורכם מידע על בירות צ'כיות איפה אפשר לעשות סיורי בירה וכמובן איפה אפשר לטעום.

סקירת בירות צ'כיות מפורסמות

פילזנר – כנראה הבירה המפורסמת ביותר שיצאה מצ'כיה, מקורה של הבירה הוא מהעיר פילזן שממנו לקוח השם של המותג, ביה פילזנר החלה את דרכה בשנת אלף שמונה מאות ארבעים ושתיים, המבשלה הוקמה על ידי אזרחי העיר שלא היו מרוצים מהבירה שהייתה קיימת אז.

המטרה הראשונית של המבשלה הייתה לייצר בירה בסגנון בווארי ואכן הם הביאו מומחה לבירה שהגיע מאזור בוואריה, תוך שימוש במרכיבים צ'כים נוצרה בירה פורצת דרך והיא נחשבת לאחת הגרסאות הראשונות של בירה בהירה ושקופה.

צ'סק פיוו – אחת הבירות המקומיות המצליחות ביותר בפראג, זהו מותג ארצי המתמחה בבירה איכותית מאוד המאופיינת בחומרי גלם איכותיים במיוחד מה שמעניק לבירה את הארומה הטובה שלה, המותג המייצר את הבירה שייך לקבוצה גדולה של יצרנים שיש להם יותר משמונים מבשלות ברחבי צ'כיה.

סרנה הורה – בירה וותיקה מאוד שהייצור של החל כבר בשנת אלף חמש מאות שלושים, שמה של הבירה לקוח מהעיירה בה היא מיוצרת, תוכלו למצוא כמה סוגי בירה של החברה שכולן מיוצרות בטכניקות ובשיטות מסורתיות, בירה סרנ הורה ידועה בטעם העשיר שלה בטעם קרמל מיוחד ומרירות עדינה ואופיינית.

באדוויזר – על אף שנהוג לחשוב שזהו מותג אמריקאי המקור של באדוויזר הוא בצ'כיה, על פי ההיסטוריה האמריקאים גנבו את השם, במרוצת השנים הפך להיות מותג על, כיום הבירה הצ'כית נקראת בודואר והיא מגיעה בטעמים עדינים ומתאימה מאוד לארוחות גדולות. 

סיורי בירה בצ'כיה

אז עם היסטוריה כל כך ענפה די ברור שאפשר למצוא דרך לראות ואפילו לטעום את הבירות הצ'כיות, אחת הדרכים הטובות והמהנות ביותר לעשות זאת זה על ידי סיור בירה בפראג.

בסיור בירה בפראג אתם מקבלים טעימות של שבע בירות מקומיות שונות, וכמובן שזה מגיע עם הכיבוד המתאים כמו למשל גבינת הרמלין צ'כית וקרקרים טעימים, זוהי דרך מצוינת ללמוד על ההיסטוריה המעניינת של התפתחות הבירה בצ'כיה ובעולם כולו.

האווירה בסיור בירה בפראג היא כאילו חזרתם אלף שנה אחורה ואתם בעצם הנזירים שחיו באותן שנים ונהנו מיצור בירה וכמובן שתייה של המשקה האהוב, שימו לב שאתם מקבלים שבע סוגי בירה שונים כך שחשוב מאוד גם לאכול תוך כדי כדי לאזן את ההרגשה שלכם.

הסיור עצמו אורך שעה וחצי ואת הכרטיסים לסיור כדאי לרכוש און ליין, הכרטיסים כוללים שבע סוגים שונים של בירות וגבינת הרמלין המיוחדת של צ'כיה כמו כן זהו סור מודרך שאשף בירה מלווה אתכם ומסביר לכם בצורה מהנה ביותר על מה שאתם רואים ועל תהליך ייצור הבירות הצ'כיות.

זהו אחד הסיורים המבוקשים ביותר בפראג לכן מומלץ להזמין מקומות מראש בעיקר בעונת השיא של פראג שכן אז יכול להיות מצב מסוים שלא יהיו מקומות בסיור, הסיורים מתחילים כל יום בחמש אחר הצהריים וכמובן שהם מתאים רק לאלה שכבר מלאו להם שמונה עשרה.

בירה יותר זולה ממים בפאג? שאלות ותשובות בנוגע לבירות צ'כיות

כן זאת אחת האטרקציות הכי מבוקשות ומלהיבות שיש בפראג, סיורי בירה כוללים טעימות של שבע סוגיי בירה שונים, כיבוד הכולל גבינת הרמלין, גבינה צ'כית איכותית וכמובן מדריך מומחה לבירות שעורך לכם סיור מעניין עם מידע מסקרן.

המחיר של סיור בירה בפראג הוא עשרים וארבע יורו והוא כולל גם טעימות של סוגי בירות טעימות, אפשר בהחלט לומר שהתמורה ביחס למחיר היא בהחלט משתלמת.

הבירה הכי מפורסמת בצ'כיה זהו מותג הבירות המוכר פילזנר, זוהי בירה שכיום נמכרת כמעט בכל רחבי העולם והיא נחשבת לחברת הבירות הגדולה ביותר של צ'כיה שקיימת כבר מהמאה התשע עשרה.

כן יש המון מבשלות בירה בצ'כיה עם המון סוגים שונים של יצרנים, יש כמה בירות מפורסמות שיצאו מצ'כיה, אך אתם יכולים למצוא מגוון גדול של מבשלות מקומיות ומעט פחות מוכרות, בסיור בירה בפראג אתם לומדים על הנושא לעומק ומאוד כדאי לעשות סיור עם הנושא מעניין אתכם.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בתכנון טיול לפראג? השאירו פרטים 👇

חוויה בפראג מתחילה כאן