חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מגדל הטלוויזיה ז'יז'קוב בפראג

בין שאר האטרקציות והאתרים ההיסטוריים שמציעה העיר פראג למבקריה, תוכלו למצוא גם את מגדל הטלוויזיה המרשים. זהו למעשה אחד מהסמלים המפורסמים של העיר, אשר מופיע ברוב הגלויות או המזכרות. ואל תתנו לשם להטעות אתכם. מגדלי טלוויזיה הם שם דבר באירופה, וזה של פראג  הוא בהחלט אחד הבולטים שבהם. 

הסיפור מאחורי מגדל הטלוויזיה בפראג

הכירו את מגדל הטלוויזיה – Žižkov Television Tower (Žižkovská televizní věž)

בעת ביקורכם בעיר פראג, אין סיכוי שתפספסו את האטרקציה הזו שנקראת מגדל הטלוויזיה, ובצדק. המקום מושך מיליוני מבקרים מדי שנה. אם זאת, כמעט ולא תוכלו לראות שם מבקרים צ'כים. המקום מסמל עבור המקומיים תקופות שהיו מעדיפים לשכוח – בעיקר תקופת הקומוניזם, שבה הוא נבנה. על כן הושמעו במהלך השנים ביקורות על בניית המגדל, ובעיקר על המחיר שהוא הביא עימו. לצורך בנייתו נהרס לדוגמא בית הקברות בו היה טמון פרנץ קפקא, דבר שהצ'כים כנראה לעולם לא ישכחו. רובם רואים במבנה ברוטלי ומכוער,  ועם השנים הוצמדו לו סיפורים, ספק בעלי בסיס אמת וספק אגדות אורבניות. מה שבטוח, המקומיים לא מתים על המגדל, התיירים דווקא כן. 

לגעת בשמיים

המאפיין הבולט הראשון והברור של האתר הזה הוא הגובה שלו. הקצה העליון של מגדל הטלוויזיה ז'יז'קוב מתנשא לגובה של לא פחות מ216 מטרים ! בשל גובהו העצום, ניתן לראות את המגדל מכל פינה בעיר, מה שמסייע רבות בהתמצאות, מכיוון שהוא ממוקם במרכז פראג. העיצוב שלו מרשים ראשית בשל גודלו, אך לא רק. עם השנים הוצבו עשרה פסלי תינוקות זוחלים לחלק החיצוני של המגדל, דבר המושך אליו תשומת לב רבה. המגדל הוא אטרקציה תיירותית משומנת, המציעה שלל אפשרויות לחוות את המקום. 

תצפית מגובה העננים

הבילוי הנפוץ ביותר בביקור במגדל הטלוויזיה בפראג,הוא התצפית.
שתי מעליות ייקחו אתכם עד לגובה של 93 מטרים מעל פני האדמה ! 

הבונוס הגדול הוא שמקומת התצפית תוכלו לצפות ב360 מעלות על כל העיר, מה שאין באפשרותכם לעשות בשום מקום אחר בפראג. הנוף הנשקף מהגובה הזה הוא לא פחות מעוצר נשימה. בנוסף מוקרן במקום סרט הסוקר את תולדות הקמתו של מגדל הטלוויזיה וחשיבותו ההיסטורית. 

Zizkov Television Tower
Zizkov Television Tower

ארוחת צהריים באמצע השמיים

אם אתם אוהבים לאכול את הארוחה שלכם בשחקים, זוהי הזדמנות מצויינת. מגדל הטלוויזיה מחזיק מסעדה אחת בתוכו, וכצפוי מדובר במסעדת גורמה ידועה לטובה. במסעדה תפריט בין לאומי מגוון ומשתנה, לצד מנות אותנטיות מקומיות. השימוש הוא לרוב בתוצרת מקומית, כך שהתפריט משתנה בהתאם לעונה. המסעדה ממוקמת אמנם נמוך יותר מנקודת התצפית, אך עדיין בגובה המרשים של 63 מטרים. הנוף הנפלא של העיר, בסיוע תאורה נעימה, מוזיקה שלווה ותפריט יינות משובח, יוצרים במסעדה אווירה קסומה. 

בית מלון עם חדר אחד

אז כן. במגדל הטלוויזיה של פראג, יש בית מלון. או לפחות סוג של בית מלון. בבית המלון הזה יש אך ורק חדר אחד. גם הוא ממוקם בקומת המסעדה, כלומר בגובה של 63 מטרים! אתם יכולים בוודאי לתאר לעצמכם את הנוף הנשקף מהחדר. כמובן שגם כאן מדובר ברמת חמישה כוכבים עם כל הפינוקים. והמחיר כמובן בהתאם. אבל אם אתם רוצים חווייה של פעם בחיים, זו בהחלט הזדמנות טובה ביותר.

שאלות נפוצות על מגדל הטלוויזיה ז'יזקוב

המקום פתוח בכל יום מהשעה שמונה בבוקר ועד חצות.

בהחלט כן. למעשה מומלץ לבקר בתצפית פעם אחת באור יום ופעם נוספת בחשיכה.

לא. זוהי הנקודה הגבוהה ביותר אליה ניתן להגיע במגדל.

כן. אבל יש בנוסף גם בתי קפה ובארים.

תחנת המטרו הקרובה ביותר "ליפנסקה" (Lipanska), אליה תוכלו להגיע עם טראם מספר 9.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בתכנון טיול לפראג? השאירו פרטים 👇

חוויה בפראג מתחילה כאן