חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קתדרלת ניקולס הקדוש (Sant Nicholas Church)

כל מה שצריך לדעת על קתדרלת ניקולס הקדוש (Sant Nicholas Church)

פראג היא אחת הערים המעניינות באירופה מבחינת ההיסטוריה הענפה של, זוהי עיר עתיקה בת מאות שנים עם מבנים מרהיבים וייחודיים, כאשר מתכננים טיול לפראג בדרך כלל לוקחים בחשבון ביקור באטרקציות הכי מרכזיות ויש הרבה מאוד כאלה בפראג.

קתדרלת ניקולס הקדוש זוהי כנסייה בסגנון עיצוב בארוקי גותי זוהי הכנסייה הכי מפורסמת בפראג ובכל שנה מגיעים לבקר בה אינספור תיירים מרחבי העולם, אז כשאתם מתכננים את הטיול הבא שלכם לפראג אתם פשוט לא יכולים להרשות לעצמכם לפספס את הביקור בקתדרלת ניקולס הקדוש.

קתדרלת ניקולס הקדוש היא אחד המבנים היקרים והמושקעים ביותר בכל צ'כיה
קתדרלת ניקולס הקדוש היא אחד המבנים היקרים והמושקעים ביותר בכל צ'כיה

ההיסטוריה של קתדרלת ניקולס הקדוש

קתדרלת ניקולס הקדוש נבנתה במאה השלוש עשרה, הבנייה של הכנסייה התארכה עשרות שנים והיו אחראים אליה שלושה דורות של אדריכלים, החל מהסבא שהוריש לבן את המשך העבודה ולאחר מכן הנכד הוא זה שממשיך בתכנון המבנה.

קתדרלת ניקולס הקדוש היא אחד המבנים היקרים והמושקעים ביותר בכל צ'כיה, לאורך השנים העבודות נמשכו והוסיפו עוד חלקים לקתדרלה גם בחלקים החיצוניים וגם בחלקים הפנימיים של המבנה, התכנון המקורי של הכנסייה היה מאוד שונה מאיך שהיא התפתחה במשך השנים.

התוכניות החדשות של העיצוב הובילו למערכת גיאומטרית מורכבת של צילינדרים אשר חודרים זה לזה עם כיפה מרכזית מעל בתחילת המאה השמונה עשרה נבנה חלל אולם ענק עם קפלות צד וקימורים גליים מורכבים,

העמודים בין הקשתות הפתוחות לרווחה של המבנה נועדו להעצים עוד יותר את האפקט הדינמי המיוחד של המבנה, באמצע המאה השמונה עשרה, נבנתה קנדלה עם כיפה, שעליה הוקם גג נחושת מדהים ביופיו.

בשנים שלאחר מכן נחנכה הכנסייה אשר הפכה להיות כנסיית הקהילה הראשית של העיר הקטנה בסוף המאה השמונה עשרה, 

קתדרלת ניקולס הקדוש זוהי כנסייה בסגנון עיצוב בארוקי גותי
קתדרלת ניקולס הקדוש זוהי כנסייה בסגנון עיצוב בארוקי גותי

למה לצפות בביקור בקתדרלת ניקולס הקדוש

פראג מלאה מבנים יפים ומיוחדים אך כנראה שקתדרלת ניקולס הקדוש הוא בין המיוחדים ביותר שתראו בכל צ'כיה, כבר מבחוץ יופיה של הכנסייה ניכר ברגע שרואים אותה, בכיכר בה נמצאת הכנסייה תוכלו להתרשם ממגוון של פסלים מקסימים כאשר הפסל המרכזי הוא של ניקולס הקדוש בעצמו.

פנים הכנסייה לא פחות מרשים מהחלק החיצוני, האדריכלות של המבנה על אף שהיא תוכננה לפני מאות שנים מקדימה את זמנה ויוצרת מבנה יוצא דופן לחלוטין, עם צורות גיאומטריות מתוכננות בקפידה כדי להחזיק את הכיפה הענקית של הקתדרלה שהקוטר שלה הוא שמונה עשר מטרים.

כמעט לכל מקום שתסתכלו בתוך הקתדרלה תוכלו לראות ציורים מהממים הפזורים על הקירות ועל התקרות של המבנה, אלה ציורים מקסימים של אמנים ידועים המספרים את הסיפור ההיסטורי של הכנסייה.

אחת האטרקציות המובילות של הכנסייה זהו העוגבים המיוחדים שנמצא בה, יש בכנסייה שני עוגבים מדהימים אחד קטן יותר ואחד עצום בגודלו, לאורך השנים העוגבים מעט הוזנחו אך בשנות החמישים הם עברו שיפוץ כולל ושוחזרו למצבם המקורי, מדי פעם יש הופעות של המקהלה של הכנסייה בליווי העוגב זוהי חוויה מדהימה ועוצמתית.

שאלות נפוצות על קתדרלת ניקולס הקדוש

קתדרלת ניקולס הקדוש היא אחת הכנסיות הכי מפורסמות בפראג, זהו מבנה מרשים מהמם ביופיו הייחוד, הכנסיה נבנתה במשך עשרות רבות של שנים והיא נחשבת לאחד המבנים היפים ביותר בצ'כיה, בהחלט תחרות קשה.

כן ניתן לעשות סיורים מודרכים בקתדרלת ניקולס הקדוש, אלה סיורים מאוד מעניינים המלווים בסיפורי ועובדות היסטוריות על הקתדרלה, מחיר סיור לאדם הוא ארבע עשרה שקלים.

הקתדרלה נמצאת בכתובת:  Malostranské náměstí ניתן להגיע באמצעות רכבת חשמלית קו 20, 22, 12 או 90 יש לרדת בתחנת Malostranské.

שעות הפעילות בעונת החורף הן החל מתשע בבוקר עד ארבע בצהריים, בעונת הקיף המקום פתוח החל מתשע בבוקר עד השעה חמש אחר הצהריים.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בתכנון טיול לפראג? השאירו פרטים 👇

חוויה בפראג מתחילה כאן