חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

וישהראד – Vysehrad

פראג עיר הבירה של צ'כיה היא עיר היסטורית חשובה, יש בעיר אינספור מבנים מונומנטליים וכמה מהם נחשבים מקום שחייבים לראות כשמגיעים לפראג, בדרך כלל הדבר הראשון שתשמעו על פראג ככל הנראה יהיה על המצודה של פראג.

נכון מצודת פראג היא בהחלט מקום שלא כדאי לפספס אך מלבדה יש גם את טירת וישהראד שככל הנראה נחשבת למבנה הראשון שנבנה בפראג, המתיישבים הראשונים שהגיעו לפראג התיישבו שם וזאת ההתחלה של העיר, אין מידע מדויק מתי וישהראד נבנתה מפני שאין תיעוד על העיר פראג לפני שנת אלף לספירה.

ההיסטוריה של טירת וישהראד קשורה קשר ישיר להתפתחות של פראג ולהיסטוריה של האומה הצ'כית, המבנה האדיר אשר מתנשא גבוה מעל נהר הוולטאבה, משך אנשים להתיישב בתקופות הקדומות ביותר והפך לנושא לאגדות רבות, העדות הראשונה לקיומו של המבנה הייתה רק מהאמצע של המאה העשירית.

על אף שרובע וישהראד הוא אחד המקומות המיושבים ביותר בעיר הוא הפך להיות חלק רשמי של פראג בשנת אלף שמונה מאות שמונים ושלוש, לאורך השנים המלך קארל העדיף את מצודת פראג כמעונו הרשמי וטירת וישהראד כמעט ונשכחה לחלוטין, כיום הטירה נחשבת לאחד המקומות הפופולריים בפראג כאשר תיירים מכל העולם מגיעים להתרשם מהמבנה המדהים.

וישהראד פראג אטרקציה חובה לתיירים בפראג - Vysehrad

כיום טירת וישהראד פראג נחשבת לאטרקציה חובה אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר בעיר שבכל שנה מבקרים אינספור תיירים מכל רחבי העולם, על אף שזה לא דומה מבחינת כמויות למצודת פראג זה בעצם מעניק לכם יותר לטייל במתחם של הטירה יותר בחופשיות.

יש מספר אתרים חשובים באזור של הטירה אחד מהם הוא בית הקברות העתיק של פראג אשר נחשב בפני עצמו כאטרקציה תיירותית, על שקשה לדמיין ביקור תיירותי בבית קברות, בית הקברות של פראג בהחלט שווה ביקור, אווירה גותית וקברים מושקעים בצורה יוצאת מהרגיל, כמו כן קבורים שם כמה דמויות חשובות בהיסטוריה של צ'כיה.

אתר נוסף שמומלץ לבקר בו בטירת וישהראד פראג הוא כנסיית פטר ופאוול, כנסייה יפיפיה אשר נבנתה בסוף המאה האחת עשרה בסגנון בנייה בארוקי שהיה באופנה באותם שנים, כנסיית פטר ופאוול היא אחת מתוך שלוש כנסיות נוספות שיש במתחם.

אתר נוסף ששווה ביקור זהו מבצר וישהראד אשר נבנה בתחילת המאה השבע עשרה, הם בנו מסדרונות תת קרקעיים לתנועה מהירה של חיילים אחסון של ציוד, רוב המבנים הישנים נהרסו עם זאת, מבצר וישהראד מעולם לא היה בשימוש צבאי במהלך המצור על פראג, במקום זה, היא הפכה לבסיס לחיילים צרפתים.

כל המתחם מוקף בפארק וישהראד אשר נוצרו בסוף המאה התשע עשרה, המרכיבים העיקריים של הפארקים הם עצים ענקיים וותיקים יחד עם משטחי דשא, שאפשר לשבת בהם, אזורי ספורט ומשחקים, פינות שקטות ושבילים מרופדים בערוגות פרחים חד שנתיים ורב שנתיים, שיחד עם שיחים פורחים תומכים במגוון הביולוגי בלב העיר פראג. 

וישהראד פראג זהו אחד מיעדי התיירות הפופולריים בעיר, זוהי טירה עצומה והיסטורית מוקפת בגנים מקסימים, יש במתחם המון מה לראות ומה לעשות, יש שם בית קברות עתיק שמאוד כדאי לראות, כמו גם כנסיות יפיפיות בהחלט אחד המקומות שלא כדאי לפספס בפראג.

טירת וישהראד פראג פתוחה כל ימות השבוע יש הבדלי בשעות הפתיחה בין החורף לקיץ, שעות פתיחה בחורף, החל מהשעה 09:30 עד 17:00 שעות הפתיחה בקיץ החל מהשעה 09:00 עד 18:00, מומלץ להקצות לפחות שעה לביקור במתחם כדי שתספיקו לראות אותו כמו שצריך.

וישהראד פראג נמצא בכתובת: Vyšehrad National Cultural Monument ניתן להגיע באמצעות תחבורה ציבורית ממרכז פראג,  רכבת חשמלית קווים 3, 16, 17, 21, 54, מטרו קו C אדום, ניתן לרדת שתי תחנות לפני התחנה של וישהראד יש משם שביל מקסים והליכה של חמש דקות בהחלט שווה לבדוק.

אחת האטרקציות שלא כדאי לפספס בביקור בוישהראד פראג זהו בית הקברות העתיק שנמצא במתחם, העיצוב של הקברים העתיקים מושקעים במיוחד המקום מרגיש אווירה גותית מיוחדת, כמו כן כדאי לצאת לטיול בגנים המקסימים של המתחם יש שם פינות ישיבה מוצלות, אינספור פרחים צבעוניים ועוד.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בתכנון טיול לפראג? השאירו פרטים 👇

חוויה בפראג מתחילה כאן