חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טירת קלרשטיין בפראג

   

כמה כיף לאירופאים שיש להם אטרקציות בדמות טירות. כאלו ששימשו נסיכים ונסיכות, מלכים ומלכות. וכמו שאתם וודאי מדמיינים, הטירות הללו נראות בהתאם. מסוגננות, בנויות ברמת גימור גבוהה ואומנות מרהיבה. טירת קרלשטיין שבפראג היא דוגמא מצוינת. ביקור בטירה הזו הוא בגדר המלצה חמה ביותר למבקרים בפראג, הרבה בגלל הסביבה בו הוא שוכן. כל מה שצריך לדעת לפני ביקור בטירת קרלשטיין בפראג.

הסמל של הבוהמיה. טירת קרלשטיין בפראג.

הטירה נוסדה כבר בשנת 1348 על ידי קארל הרביעי, ושימשה באופן טבעי כמעונם של קארל ומשפחתו, משפחת המלוכה. בין השאר שימשה הטירה גם למקום האחסון של האוצרות המלכותיים כולל אוספים נדירים ויקרים ביותר משושלות הקיסרות המוקדמות. הטירה עברה שינויים קוסמטיים רבים לאורך השנים, כיאה למבנה כה עתיק, ובכל תקופה, הותאם השיפוץ לזרם הבנייה השולט של התקופה בה הוא בוצע. לכן בסוף המאה ה15 היא שופצה בסגנון גותי, אך מאה שנים מאוחר יותר, נבנתה כמעט מחדש בסגנון הרנסנס. העיצוב אותו זוכים לראות המבקרים כיום, הוא בכלל סגנון הפוריזם, אשר היה נפוץ בסוף המאה ה19, אז שופצה הטירה בפעם האחרונה. בשטחי הכנסיה נערכים מדי פעם ופעם טקסי חתונה יוקרתיים ואינטימיים. 

לא להסתכל רק בקנקן, אלא גם מסביבו. טירת קרלשטיין בפראג

הטירה עצמה מרהיבה ביותר ומרתקת לביקור. אבל ספק רב אם המקום היה כה אטרקטיבי, אלמלא הסביבה בו הוא ממוקם. מסביב לטירה תפגשו נופים משכרים של יערות, כרמים, אגמים ואין סוף הפתעות שהטבע מכין.על כן בעת תכנון ביקור בטירה, מומלץ לא להיחפז ולהקדיש לאטרקציה זו לפחות חצי יום. מבקרים רבים בוחרים אף להישאר למשך לילה בסמוך לטירה, באחד מיני המלונות המפוזרים באיזור. אם לוח הזמנים שלכם איננו צפוף, זוהי בהחלט אפשרות מעניינת. 

סיורים רבותי סיורים אל טירת קרלשטיין

אפשרות פופולרית ביותר בקרב תיירים רבים היא סיורים מודרכים בתוך הטירה. הטירה עצמה מסובכת יחסית ובעלת חלקים שונים ונפרדים. על כן סיור יכול לעיתים קרובות להיות בחירה נבונה, בעיקר לסקרנים שבינינו שאוהבים לדעת קצת יותר. תוכלו לבחור בין מגוון סיורים – החל מסיור בסיסי של כשעה המתמקד בחדרים הפרטיים של המלך קארל ובקומה הראשונה של המגדל. סיורים מקיפים יותר יאפשרו לכם לבקר בחדרים המרשימים יותר של הטירה, בציורי קיר נדירים והפתעות נוספות. בשל העובדה שחדרים אלו קטנים יותר, סיורים אלו נערכים בקבוצות קטנות יחסית. 

הגעה לטירת קרלשטיין בפראג

הטירה עצמה נמצאת בפאתי העיר פראג, כ40 ק"מ ממרכזה. אופן ההגעה אליה פשוט יחסית, וניתן לעשות זאת במגוון דרכים – 

רכבת – קו הרכבת בין פראג לקרלשטיין יוצא פעמיים בשעה. עם זאת, מתחנת הרכבת יש מרחק הליכה של כעשרים דקות עד הטירה. ההליכה עצמה לא פשוטה, אבל תוכלו להיעזר במוניות ריקשה עם סוסים שיקחו אתכם את המרחק הזה בשמחה. 

רכב – עלו על כביש D5 המוביל לכיוון פילזן וסעו עד ליציאה מספר 10 לכיוון Loděnice. משם השילוט ייקח אתכם בקלות עד הטירה. שימו לב – הטירה נמצאת מרחק עשר דקות הליכה מהחניון. אסור בשום אופן להיכנס עם הרכב לכיוון מתחם הטירה. 

אופניים – מבקרים נועזים לא מעטים עושים את המרחק מהעיר פראג לטירה על גבי אופניים. הדרך מרהיבה ביופייה ומומלצת לכל חובב רכיבה. גם כאן אין בשום אופן להיכנס עם האופניים לשטח הטירה, אלא להשאיר אותם בחניון הרכבים. 

חד משמעית כן. המקום הזה מדורג גבוה ברשימת האטרקציות בפראג בשל יופיו, ובשל האזור בו הוא ממוקם לא פחות. חוויה מומלצת ביותר.

כן. כל הסיורים במקום כרוכים בתשלום.  ילדים עד גיל 13 משלמים מחיר מופחת. כך גם סטודנטים, קשישים ומשפחות. ילדים עד גיל 6 פטורים מתשלום.

 לא בטוח שזהו המקום המושלם עבור ילדים. העלייה לטירה איננה פשוטה. כמובן שתמצאו כאן בתי קפה וגלידריות, אך זהו פחות המקום האידיאלי עבור ילדים. 

בהחלט כן. יש לכם אפשרות להזמין אונליין, להצטרף לסיורים במקום ספונטנית או להגיע עם מדריך וקבוצה כבר מפראג. 

רוב המבקרים מבלים כאן לפחות חצי יום. ביקור בטירה ובילוי בנופים המרהיבים ימלאו לכם את היום. מבקרים רבים בוחרים להעביר לילה באחד מהמלונות שבאזור הטירה.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בתכנון טיול לפראג? השאירו פרטים 👇

חוויה בפראג מתחילה כאן