פראג בדצמבר

עזרה בתכנון טיול לפראג? השאירו פרטים 👇

רוצים לטוס לפראג בדצמבר? פראג בכריסמס? יש לכם את הטיפים וההמלצות הכי חשובים למטיילים ישראלים!

תאריכי החופשה בפראג ב22-26.12

22.12-
אני ועוד חברה בנות 20 טסנו מחברת Sundor חברת בת של אל על הגעתי שלוש שעות לפני הטיסה כמו שצפוי להגיע ב-10:00 בבוקר והיינו אמורים להמריא ב13:05 הטיסה התעקבה ורק ב16:00 היינו על המטוס והמראנו ובשעה 19:00 נחתנו בפראג. הגענו לשלב של הצ׳ק אין הצ׳כים לוקחים את הזמן שלהם והכל קורה נורא לאט אז לבוא עם סבלנות אחרי כל הבירוקרטיה חיכו לנו העברות למלון עם חברת ״קווי חופשה״ בבעולותו של זיו, ישראלי שחיי כ-20 שנה בפראג ואגב גם עושה את הטיולים המאורגנים היחידים מחוץ לפראג ולא רק לדרזדן לא יצא לנו לצאת איתו אבל קיבלנו ממנו הסבר מפורט והתרשמנו מאוד בשעה 21:30 הגענו למלון כ-20 דק׳ נסיעה מנמל התעופה התארחנו במלון גרנדיור. אוקי אז ככה המלון הכי הכי טוב שיש הכל נקי מפואר ארוחות בוקר מדהימות וצוות מדהים בוודאות נחזור אליו שוב אם בחרתם בו לא תתאכזבו בכלל!
הגענו למלון אומנם הפסדנו יום שלם בגלל העיקוב אבל החלטנו לא לשקוע בזה ולהשאר ברוח טובה ובחרנו לצאת לפאב נחמד מאוד ומומלץ בשם-james dean ובמרחק הליכה השתמשנו ב-google maps כל הזמן ובאפליקציית- Bolt של המוניות, הכרחי ואמין והכי טוב שיש מוניות שלוקחות יותר מ-300 קורונות לא לקחת או שתתמקחו לא באמת אכפת להם המרחק כי הכל קרוב, ובאפליקציה לא להכניס את האשראי ולהשתמש רק במזומן.

23.12– קמנו ב9:00 בבוקר והלכנו לאכול ארוחת בוקר מושקעת אציין שחברה שלי היא צליאקית ויש להם ארוחות ללא גלוטן שנראות מדהים וגם בכניסה מחלקים שמפניה שזה בונוס מצויין. סיימנו את הארוחת בוקר וחברה שלי המירה את הכסף במלון מיורו לקורונה אני באתי עם קורונה שהמרתי כבר בארץ וחברה שלי הצטערה שלא עשתה ככה אלה אם כן יש תכנון לצאת לדרזדן ממליצה להשאר בפראג לפי מה שדיברתי עם ישראלים שנפגשנו שם כל מה שיש בזרזדן יש בפראג ומיותר לכן לא יצאנו אבל זה כבר לשיקולכם. סיימנו ויצאנו לכיוון קניון חודוב-chodov במטרו קנינו כרטיס ליום שלם. תשלמו רק עם מטבעות כי לא מקבל שטרות ואשראי ניסיתי ולקח לי כסף פעמיים ולא הוציא כרטיס וגם אין למי לפנות אז לפרוט עולה 110 קורונות יומי. שרפנו שם יום שלם עד 20:00 בערב מ12:00 בצהריים הקניון עצום וענק יצאנו עם הרבה דברים יש דברים זולים ויש גם פחות אבל חד משמעית הכי זול שם ממליצה על חנות בשם דייצ׳מאן בכיתוב ירוק, זול מאוד יצאתי עם שני זוגות נעליים ותיק של פילה ב-500₪ לא הספקנו לארנה וחזרנו מותשות ממש לחדר, נחנו קצת והלכנו לאכול משהו קרוב למלון כי היינו עייפות מאוד.

ב24 קמנו לארוחת בוקר ולאחר מכן חברה שלי רצתה ללכת לקניון הפלדיום לאכול משהו שבמרחק כ-5 דק׳ הליכה מהמלון ובסוף נתקענו שם די הרבה זמן קניון מהמם אבל יותר יקר כי זה קניון תיירים, זה היה ערב הכריסמס אז הכל היה פתוח עד 17:00 וחלק נסגרו לפני כן לאחר מכן יצאנו והיו שווקי חג מולד ממש ליד הפלדיום קנינו תירס חם וצ׳יפס על שיפוד ועוד כמה שטויות. הסתובבנו קצת חזרנו למלון וישבנו בפאב של המלון אין טובים ממנו ממליצה ממש! לאחר מכן בשעה 21:00 היה לנו מסאג׳ שקבענו בבוקר במלון קוראים לו Beer spa לא זול בכלל 400₪ לבן אדם למשך 40 דק׳ ויום למחרת עוד 30 דק׳ לאורחי המלון יש מבצע.

ב25 החלטנו לנצל את היום הזה לטייל באמת בעיר תחילה קמנו התארגנו ויצאנו שתינו משהו בסטארבאקס והסתובבנו בשווקי חג מולד וגם חנויות מגניבות של ממתקים ושטויות עד שדרת ווצלאב שם יש שווקים בשפע שרפנו שם כמה שעות ונהנו שם בטירוף!!! הכל שוקק חיים ומלא אנשים אכלנו הרבה בדוכנים משדרת ווצלאב המשכנו לכיכר השעון ששנייה מהשדרה שגם שם מלא שווקים וחיות וכרכרות של סוסים עצרנו שם ואכלנו במסעדת- Staromaske מסעדה מדהימה שהלכתי בהמלצת הוריי הזמנתי מרק בשר בתוך לחם טעים בטירוף ומנחם ממש כשקר בחוץ. מכיכר השעון המשכנו לבית חב״ד להדליק נרות חנוכה וגם הטענו פלאפונים טיפה ומשם המשכנו לגשר קארל היה כבר חשוך אז לא ממש ראינו הכל באור אבל גם בחושך הכל היה ממש יפה וכל מיני אומנים שמציגים ופסלים יפים חצינו את הגשר והיו עוד מלא חנויות חמודות שנכנסו העייפות נפלה ומשם כבר לקחנו מונית למלון לאחר מכן בשעה-21:00 היה אמור להיות לנו שוב פעם מסאג׳ אבל קרתה טעות ובמקום שיהיה שני נשים שיעשו לנו את המסאג׳ שביקשנו מלכתחילה היה אישה וגבר הייתה אי הבנה והמאסג׳ דחינו אותו ליום למחרת ל-12:00 בבוקר אבל גם קיבלנו פיצוי עוד 10 דק׳ בסאונה עם שמפנייה אז היה שווה את זה ממש.
אז המשכנו לבר במלון שתינו משהו נחמד ועלינו כבר לחדר והתחלנו לארגן מזוודות.

26.12 – קמנו סגרנו מזוודות והלכנו לארוחת בוקר אחרונה עלינו לקחת את המזוודות והצ׳ק אין היה ב11:00 או 12:00 בבוקר אבל עשינו אותו לפני ושמנו את המזוודות בשמירת חפצים במלון ויצאנו לשתות משהו חם בסטארבקס שממש ליד המלון אני רגישה לחלב אז יש שם גם דברים מחלב שקדים מומליצה, ואז המשכנו וחברה שלי עצרה לאכול סושי למלא את הבטן לפני הטיסה ואני קניתי קיורטוש בשווקים הקטנים ליד הפלדיום ומשם חזרנו למסאג׳ ולפיצוי שהיה מדהים סיימנו הכל לקחנו את המזוודות והלכנו לאוטובוס של העברות לנמל התעופה שחיכה לנו בשעה 14:00 ממש מלון לידנו בשעה 17:20 כבר היינו על המטוס והמראנו חזרה לארץ בטיסה חזור הכל הלך לפי הזמנים והיה בסדר גמור.

לגבי לבוש: חולצה ומכנס טרמית מעל המכנס שמתי ג׳ינס ומעל החולצה סוודר ומעיל מספיק בהחלט הקור סביל לחלוטין! בתור אחת שתמיד סובלת.
כל מחיר בקורונות תחלקו במחשבון ב6:00 ותקבלו את המחיר בשקלים.
בהתחלה פחדנו שלא יהיה כלום בכריסמס אבל יש והכל פתוח חוץ מהקניונים ושוקק חיים הקניונים לא באמת מעניינים אחרי שרואים מה שקורה בחוץ.
בקיצור אומרים שפראג מהממת ולא סתם אומרים
ממליצה מאוד ואם יש שאלות והתלבטויות אשמח לעזור❤️

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בתכנון טיול לפראג? השאירו פרטים 👇

חוויה בפראג מתחילה כאן