חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מוזיאון פרנץ קפקא בפראג

פרנץ קפקא היה סופר יהודי אשר נחשב לאחד הסופרים הגדולים ביותר בהיסטוריה. קפקא פעל במאה העשרים, נולד בעיר פראג וחי בה רוב חייו. כמחווה, העיר פראג החליטה להקדיש לו מוזיאון מרתק ומעניין עם כתבים מקוריים, גלויות, תמונות ותצוגת אילוסטרציה על חייו ודמותו אשר נשזרת בעיר פראג. 

אז מי בדיוק היה פרנץ קפקא

כולנו מכירים את המושג "קפקאי" כאשר אנו רוצים לתאר תהליכים בירוקרטיים סבוכים, מתסכלים ומיותרים ואכן הביטוי על שם אותו פרנץ קפקא. קפקא טען שהמצב הבסיסי של האדם המודרני הוא מאבק מול מערכות בירוקרטיות רבות עוצמה באופן תמידי כאשר הסיבה לכך היא התפתחות הטכנולוגיה . 

זאת ועוד, הוא טען שהאדם המודרני נלחם מול תחנות רוח ומבזבז אנרגיה רבה לשווא. פרנץ קפקא תאר מצב זה יוצר ניכור בין בני האדם. ואכן, רעיון זה הוא הרעיון המרכזי בכתביו או ספריו המפורסמים ביותר, רעיון שבזמנו, היה יוצא דופן, מקורי ופילוסופי.

לימים, נמצא שכנראה, קפקא סבל מחרדה חברתית ודיכאון קליני לתקופות ולכן, רעיון הניכור והדיכוי בכתביו הוא דומיננטי כל כך. יצירותיו המפורסמות ביותר של פרנץ קפקא מגולמות בספרים שנהיו לקלאסיקות ובין הספרים המוכרים והנמכרים בעולם כגון הטירה, המשפט, אמריקה, גזר הדין ועוד.

הרוב הגדול של יצירותיו של קפקא, פורסמו רק לאחר מותו. קפקא אף ביקש מחברו הטוב ביותר מקס ברוד להשמיד את כל כתביו לאחר מותו אך ברוד, ראה בכתביו ערך רב והחליט לפרסם אותם. חלק מכתבים אלה תוכלו למצוא במוזיאון פרנץ קפקא בפראג.

מוזיאון פרנץ קפקא בפראג - מידע חשוב על המוזיאון

מוזיאון פרנץ קפקא בפראג (Franz Kafka Museum) פתוח כל יום בין השעות עשר בבוקר ועד לשש בערב. 

ניתן לרכוש כרטיסים מראש באתר האינטרנט או בכניסה למוזיאון. כרטיסים דיגיטליים בסמארטפון מתקבלים. מחיר הכרטיס הוא שבע עשרה יורו.

הסיור במוזיאון כולל הדרכה על דמותו וחייו של פרנץ קפקא, מה אתם עתידים לראות בתוך חלקי המוזיאון ובנוסף הסבר על התמצאות בתוך מבנה המוזיאון. ההדרכה מתקיימת טרם הכניסה למוזיאון עצמו ועורכת כעשרים דקות על ידי מדריך דובר אנגלית. 

לאחר מכן תסיירו באופן חופשי להנאתכם במוזיאון ותצפו במיצג אודיו ויזואלי מרתק על חייו של קפקא.המוזיאון נמצא במיקום נוח בעיר בפראג, קרוב לגשר קארל.
כתובת מוזיאון פרנץ קפקא בפראג היא >>

Cihelná 2b, 11800, Prague.

לסיכום, מוזיאון פרנץ קפקא בפראג הוא מוזיאון ייחודי מסוגו אשר נמצא בעיר פראג ומציג תערוכה נדירה עם כתבים מקוריים, תמונות, גלויות מקוריות ותערוכה אודיו ויזואלית על חייו של אחד הסופרים הגדולים בהיסטוריה של העולם, פרנץ קפקא הסופר היהודי.

כרטיס למוזיאון פרנץ קפקא בפראג עולה בין שבעה עשר לשמונה עשר יורו. ניתן לרכוש את הכרטיס באינטרנט או בכניסה למוזיאון. כרטיס דיגיטלי בסמארטפון מתקבל. 

המוזיאון פתוח בכל יום בין השעות עשר בבוקר עד שש בערב ונמצא בכתובת Cihelná 2b, 11800, Prague. מומלץ להזמין כרטיסים מראש.

עיר הולדתו וחייו של קפקא, הקדישה לו מוזיאון שלם. מוזיאון פרנץ קפקא בפראג נפתח בשנת 2005 והוקם בבית הולדתו של הסופר היהודי הנודע.  המוזיאון מציג את עבודותיו הספרותיות המקוריות, תמונות של קפקא ובני משפחתו, מכתבים אישיים, יומנים, חפצים נדירים ועוד.

בנוסף, מוזיאון פרנץ קפקא בפראג מציג בתערוכה יפיפיה אודיו- ויזואלית את קורות חייו, השתלשלות האירועים שלו ושל משפחתו ואת יחסיו עם העיר פראג.

כן אפשר בהחלט לבקר במוזיאון עם ילדים אך קחו בחשבון שילדים קטנים יכולים מעט להשתעמם, אך תוכלו למצוא מגוון אטרקציות עבורם באזור של המוזיאון.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בתכנון טיול לפראג? השאירו פרטים 👇

חוויה בפראג מתחילה כאן