דרזדן – מדריך לטיול שופינג עצמאי מפראג

עזרה בתכנון טיול לפראג? השאירו פרטים 👇

רוצים לנסוע מפראג אל העיר דרזדן בשביל לעשות קניות ושופינג? לפניכם מדריך לטיול שופינג עצמאי מפראג אל דרזדן טיול קניות וטבע מהעיר פראג

הטיול לדרזדן היה אצלנו רק למטרת קניות ככה שבחרנו ללכת על אוטובוס ציבורי.כמה הבהרות, את הכרטיסים אפשר לקנות בתחנת האוטובוס המרכזית Florence (לפי מה שאמרו לנו במלון רק שם) וראיתי גם אנשים שהראו את הכרטיסים בפלאפון אז מניחה שיש גם אופציה דרך אתר אינטרנט.את הכרטיסים רכשנו יומיים לפני מחברת regin jat (היו שם כמה חברות צריך לבחור) – עלו לנו 1200 קרונות. השעות שבחרנו היו 8:30 יציאה (לפניה יש גם אופציה ב6:30 לנו זה היה מוקדם מידי) וחזרה ב21:45 (האוטובוס האחרון).
ברגע האחרון כמעט שינינו את השעה כי חשבנו שיהיו לנו יותר מידי שעות שם, אבל ניצלנו כל דקה.
דגש חשוב – אנחנו הלכנו על האוטובוס בגלל המלצה מהקבוצה ושם נרשם על זה שהאוטובוס מצוייד בהרבה דברים בין היתר דיילת, אינטרנט, מסכים, שתייה חמה וכ׳ו אז שימו לב שלא כל האוטובוסים הם כאלה. שקנינו את הכרטיסים הפקיד לא ציין בפנינו שיש כמה סוגי אוטובוסים (וכל אחד זה מחיר שונה). רק בעלייה לאוטובוס הבנו בדיעבד שקנינו את הכרטיסים לאוטובוס הרגיל ולא האוטובוס המשודרג עם כל התוספות – אבל גם האוטובוס הרגיל לא נוראי בכלל ואת הנסיעה העברנו בשינה ככה שלא התבאסנו במיוחד, לשיקולכם.
עולים לאוטובוס מאותה התחנה Florence, האוטובוס שלנו יצא באיחור של חצי שעה בגלל שהאדם שבודק את הכרטיסים איחר, אבל הנהג חיכה כמונו גם. הנסיעה ארכה בערך שעה וארבעים וחמש דקות. בחזור האוטובוס יצא בדיוק על הדקה ותוך שעה וחצי כבר היינו בפראג. שימו לב שבחזור אנחנו עלינו לאוטובוס בנקודה שונה, הלכנו לנקודה שבה האוטובוס הוריד אותנו והיינו צריכים לעבור את הכביש ושם חיכה האוטובוס (הכי בטוח זה לשאול את הנהג כי לכל חברה יש את הרציף שלה). ממליצה להגיע למקום לפחות רבע שעה לפני כי אנחנו קצת התמהמנו וכמעט פספסנו את האוטובוס בשתי דקות.
בנוסף, אנחנו נסענו ביום שבת – אם יש לכם אופציה, תיסעו אמצע שבוע! כמות האנשים שהייתה בקניון הייתה נוראית, אין לי בעיה עם קלסטרופוביה או דברים בנושא אבל זה היה בלתי נסבל, במיוחד בפריימרק, אין משבצת על הרצפה פנויה. התורים לשירותים לקחו 30 דקות מלאות (רק הנשים כמובן). לקראת השעה 18:00 ירד מעט העומס אבל הקניון פתוח רק עד 20:00.
הקניות העיקריות היו בפריימרק, ניו יורקר ופול אנד בר (הם ספציפית היו ממש זולים בהשוואה לארץ יצאנו משם עם מלא שקיות שבארץ היו עולים לנו פי שתיים).
הגענו לשם עם מזוודה גדולה מאוד בשביל לא לסחוב שקיות, וחזרנו עם שתי מזוודות מלאות (קנינו עוד אחת נוספת בפריימרק). קצת מגושם להסתובב עם מזוודה אבל הרבה יותר עדיף מאשר לסחוב שקיות.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בתכנון טיול לפראג? השאירו פרטים 👇

חוויה בפראג מתחילה כאן