חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אחת האטרקציות היפות בפראג טירת קרלשטיין

אחד הדברים שמאפיינים את פראג אלה המבנים העתיקים שנמצאים בה לרוב, זוהי עיר עתיקה עם טירות, כנסיות ומבנים גותים מרהיבים, פראג היא עיר קסומה שחלק ניכר מהאטרקציות של אלה אותם מבנים.

טירת קרלשטיין נבנתה באמצע המאה הארבע עשרה בתקופת ימי הביניים, על ידי המלך קרל הרביעי שבנה את המבנה כדי שישמש אותו כמעונו הפרטי וכמובן המקום בו הוא שמר את כל האוצר המלכותי שלו.

הבנייה של הטירה נמשכה יותר משלושים שנה וההשקעה הרבה בעיצוב כולל קפלת הצלב הקדוש הפכו את המבנה לאחד היפים בפראג וכיום טירת קרלשטיין הפכה להיות אחד היעדים הכי פופולריים עבור תיירים שמבקרים בפראג.

טירת קרלשטיין הפכה להיות אחד היעדים הכי פופולריים בפראג
טירת קרלשטיין הפכה להיות אחד היעדים הכי פופולריים בפראג

מה צריך לדעת על ביקור בטירת קרלשטיין

ההיסטוריה הרוויה של טירת קרלשטיין החלה עוד באמצע המאה הארבע עשרה, מאז חלו אינספור שינויים מלחמות ואירועים היסטוריים, 

לאורך כל שנותיה הטירה הייתה בבעלות של מלכים אך בשנים אלה היא שייכת למדינה שהפכה אותה זמינה לביקור של תיירים ומקומיים.

בסוף המאה התשע עשרה החל שיחזור מסיבי על ידי האדריכל יוסף מוקר שהיה נחשב לאחד האדריכלים הטובים באירופה, אז קיבלה הטירה את המראה הנוכחי שלה, מרשים מאוד.

סידור המדרגות המקורי השתמר בצורה יוצאת מן הכלל, החלק התחתון עם חצר קטנה ליד מגדל הבאר ובית בורגריב, 

משם ממשיכים דרך הארמון הקיסרי המלכותי בן חמש קומות ומגדל מריאן המעניק נוף מדהים על העיר מגובה של שישים מטר.

אחת האטרקציות המדהימות של טירת קרלשטיין אלה הם ציורי הקיר המקוריים מהמאה הארבע עשרה שהשתמרו בצורה מדהימה, יש בטירה מאה עשרים ותשע ציורים בגדלים שונים אלה ציורים מרהיבים שרוב הסיכויים ירתקו אתכם ויסקרנו אתכם.

הגובה המרשים של הטירה יחד עם ציורי התקרה הופכים את המקום למיוחד ואפל זוהי טירה מרשימה כל כך שאין פלא שהיא הפכה להיות כל כך מבוקשת ופופולרית.

בין הציורים תוכלו למצוא את גלריית הדיוקנאות של מלכי העבר של צ'כיה, אלה ציורים מרשימים שנראים ממש כמו תמונה של אותם מלכים שחיו לפני מאות שנים, בין היתר תוכלו להתרשם גם מהעתק מדויק של הכתר המלכותי.

במידה ואתם מעוניינים לעשות סיור מודרך בטירה יש שני סוגי סיורים שתוכלו לבחור, סיור בסיסי בחלק מהטירה אך הוא בהחלט יכול להיות ממצה, או סיור מלא שלוקח אתכם לכל חלקי הטירה כולל קפלת הצלב המפורסמת והמרשימה.

אם אתם מעוניינים בסיור מודרך חשוב להזמין מראש, הסיורים עורכים בין שעה לשלוש שעות, אל תפספסו את הביקור בטירת קרלשטיין זוהי חוויה מדהימה של אדריכלות ואמנות ברמה הכי גבוהה, המבנה המרשים הגינה המעוצבת ואפילו תוכלו למצוא באר עתיקה ועמוקה שנראית כאילו לקוחה מהאגדות.

שימו לב שיש חלקים בטירה שאינם נגישים לכולם, לא כדאי לעבור בהם יש אבטחה והם מאוד מקפידים על זה באזור הטירה, רוב הטירה נגישה למוגבלים אך יש אזורים שלא ניתן יהיה לעבור בהם.

טירת קרלשטיין זוהי חוויה מדהימה של אדריכלות ואמנות
טירת קרלשטיין זוהי חוויה מדהימה של אדריכלות ואמנות

שאלות נפוצות על טירת קרלשטיין

מחיר של כרטיס כניסה לאדם בוגר החל מגיל עשרים וחמש הוא ארבעים שקלים, לילדים עד גיל עשרים וחמש כרטיס הכניסה עולה שלושים וחמישה שקלים.

כן יש שתי סיורים מודרכים שאפשר לעשות בטירת קרלשטיין, סיור בסיסי יעלה לכם חמישים וחמישה שקלים ואילו הסיור המלא עולה, שבעים ואחת שקלים.

טירת קרלשטיין פתוחה כל ימות השבוע בין השעות עשר בבוקר עד שלוש בצהריים, שימו לב לשינויים מדי פעם שעות הפתיחה משתנות לכן מומלץ לבדוק זאת בסמוך לביקור.

הכתובת של טירת קרלשטיין היא: (KARLŠTEJN CASTLE Karlštejn 172 267 18  Karlštejn (Beroun district

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בתכנון טיול לפראג? השאירו פרטים 👇

חוויה בפראג מתחילה כאן