חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מזג אוויר בפראג

מזג אוויר בפראג

אקלים ממוזג לחופשה מושלמת

אביב בפראג   קיץ בפראג סתיו בפראג   חורף בפראג

כל תייר אשר יוצא לחופשה או טיול מתעניין במאפייני האקלים של המדינה והמקום בו ינפוש. כי החוויה הכללית של השהייה וההצלחה של הטיולים עמצם תלויה במידה רבה במזג האוויר הנוח. המיקום הגיאוגרפי המוצלח של הרפובליקה הצ'כית במרכז אירופה יוצר אקלים מתון ונוח. מזג האוויר בפראג אינו שונה ממזג האוויר בצ'כיה כולה. האקלים חלק וקל הופך את העיר האגדית הזו ליפה מאוד בכל ימות השנה ותורם לתיירות רבה בכל עונה.

מגוון רחב של אתרים ואטרקציות תיירותיות שמציע בירה הצ'כית – פראג, יכול למזער כמעט לאפס את כל התסכולים של תיירים בשל האפשרות של גשם או שלג מעורב בגשם קל. רחובות והכיכרות של פראג תמיד נקיים מאוד ונוחים, שפע של בתי קפה וברים קטנים, בהם אפשר להתחממם ולחכות להפוגה.

טמפרטורות חודשיות ממוצעות בפראג
ינוא' פבר' מרץ אפריל מאי יוני יולי אוג' ספט' אוקט' נוב' דצמ'
3- 2- 3 7 13 22 24 20 14 7 3 0

אביב בפראג

לפעמים האביב בצ'כיה מתחיל בסוף פברואר, תחילת מרץ וזאת העונה הטובה ביותר לנופש בצ'כיה ופראג. מזג האוויר בתקופה זו בצ'כיה נעים לא גשום, האוויר מתחמם ומגיע ל-15-20 מעלות צלסיוס

אלפי אנשים מכל רחבי העולם מעדיפים לנפוש בצ'כיה באביב ובאים לפראג בחודשי מרץ ואפריל, הסיורים בפראג באביב תמיד צפופים.

הימים החמים עושים חשק עז לטבול באווירה של ימי הביניים של טירות הרבות, לשוטט ברחובות היפים של הפראג האביבית, ולהתפעל מהארכיטקטורה הייחודית.

פראג במרץ

בחודש מרץ, מזג האוויר אינו קבוע. לפעמים אפילו יכול לרדת שלג והטמפרטורה היא בסביבות אפס. אבל כבר מאמצע חודש מרץ הפריחה בחלק מהעצים מתחילה, ולקראת סוף חודש מרץ, טמפרטורות עולות ל-15 מעלות יש יותר ימים ועלים על השיחים מופיעים.

פראג באפריל – מאי

מאמצע חודש אפריל ובמאי, המזג אוויר בדרך כלל חם ושטוף שמש כמו בקיץ. אבל יחד עם זאת, יכולים להיות כמה ימים גשומים. בחודש מאי פארג יפה במיוחד, הכל פורח והריח של הפריחה האביבית מורגש בכל העיר, הטירות מימי הביניים מוקפות בצמחייה ירוקה ובעצים מופיעים עלים צעירים.


קיץ בפראג

קיץ בצ'כיה בדרך כלל הינה תקופה שבין יוני לאמצע ספטמבר או תחילת אוקטובר. הקיץ הצ'כי רך וחם, הודות להרים שהוקפים את הרפובליקה הצ'כית ולא נותנים לרוחות לעבור. לכן מזג אוויר בקיץ יציב מאוד ונעים. טמפרטורות הממוצעות בצ'כיה בקיץ בין 20 ° C עד 27 ° C.

פראג ביוני

בחודש יוני עלול לבוא חום טרופי אמיתי ולהישאר כמה ימים, אבל אז לאחר ימים חמים אלה ירד גשם עם רעמים ומזג אוויר יהפוך להיות הרבה יותר קל. .

פראג ביולי – אוגוסט

הקיץ הצ'כי לפעמים עלול להיות חם מאוד, במיוחד בחודשי יולי ואוגוסט, כשהטמפרטורות יכולות לעלות עד ל- 30-35 ° C. אבל יחד עם זאת ישנם ימים קרירים, כאשר טמפרטורה יכולה לרדת ל-20 מעלות ומטה. כמו כן, בקיץ הצ'כי יתכנו מקרים פתאומיים של גשמים חמים וסופות רעמים, לכן מומלץ בחום לקחת מטרייה איתכם. ובכל זאת הקיץ בצ'כיה הוא העונה הנוחה ביותר למנוחה – שקועה בתוך הירוק של עצים וטירות מימי ביניים. אפשר לצאת לטיול בהרים או לבקר בפסטיבלים וחגיגות רבות אשר נערכים מדי קיץ בפראג ובצ'כיה כולה. מומלץ לשוט על נהר הוולטאבה – העורק הראשי של צ'כיה ופראג, הסיור פופולרי במיוחד בקרב התיירים ובקיץ הופף לחוויה בלתי נשחכת.


סתיו בפראג

הסתיו הוא הזמן הטוב ביותר לסיורים באתרים רבים ולטיולים בפראג. בתקופה זו מזג האוויר שטוף שמש וחם, הרעננות הנעימה נותנת כוחות נוספים להליכות ארוכות ברחובות הישנים המתפתלים של הפראג. הסתיו בצ'כיה – הזמן הרומנטי ביותר לזוגות מאוהבים אשר חולמים על טירות עתיקות, שמוסתרות מאחורי הצמחיה המגוונת של הפארקים העתיקים. ולא רק מאוהבים כולם פשוט נהנים מיפיו של הטבע בסתיו הצ'כי. לכן, צ'כיה נחשבת ללב הרומנטי של אירופה.
פסטיבלים מוזיקליים ותרבותיים רבים, כגון "הסתיו של פראג", נערכים בסתיו בפראג ובצ'כים כולה.

פראג בספטמבר

מזג אוויר בפראג בספטמבר ההפכפך. לפעמים יש חום כמו בקיץ, לפעמים יורד גשם וקר יחסית. טמפרטורה יומית הן +15° עד +20°.

פראג באוקטובר

אוקטובר הוא בדרך כלל חודש קריר – טמפרטורות יומיות ממוצע בחודש אוקטובר הן +10° עד +15° מעלות. ימים שטופי שמש מושלים לטיול באחד מהפארקים המדהימים של פראג. לעיתים בבוקר מופיע כפור והרחובות בעיר טובלות בערפל ובדמדומים הקסומים.

פראג בנובמבר

בחודשים האחרונים של הסתיו ובמיוחד בחודש נובמבר בלילה כבר מרגישים את קור של החורף, הכפור והשלג הראשונים מופיעים. יחד עם זאת, בשעות אחר הצהריים הטמפרטורות יכולות להגיע עד +10° מעלות, מזג האוויר בפראג עלול להיות בהיר וצלול.


חורף בפראג

החורף בפראג וצ'כיה נמשך מחודש דצמבר עד פברואר, ולפעמים אפילו עד אמצע מרץ. מזג אויר בפראג בדרך כלל לא קר במיוחד אך לפעמים עם שלג רטוב. לכן, ביקור חורפי בפראג מחייב ללבוש בגדים חמים וגם להקדיש תשומת לב מיוחדת לנעליים חמות ועמידות למים, אשר יכולים לעמוד בשלג ובגשם רטוב. הקריאה הנמוכה ביותר שנרשמה בטמפרטורת ינואר ופברואר בפראג היא: -5 ° C עד -10 ° C.

ימי חורף קצרים למדי ומחשיך מהיר יחסית. ובכל זאת, חורף היא תקופה מאוד פופולרית בקרב תיירים.

בחורף, הבירה הצ'כית יפה במיוחד, נעימה ורומנטית. לקראת אירועי חג המולד וסילווסטר פראג מתחפשת והופכת לחגיגית במיוחד. האירועים הססגוניים מוסיפים לחוויה הבלתי נשכחת זו… כי חגיגות של השנה החדשה בפראג – זה לא רק ארוחה רומנטית במסעדת המלון, אלא גם הופעות וקרנבלים רבים בכל רחבי העיר, וכמובן זיקוקי דינור זוהרים ומרהיבים, ריקודים שמחה ואיך בלי… קניות והמון מבצעי חג המולד!

פראג בדצמבר

בשנים האחרונות מזג אוויר חורפי בחודש דצמבר כמעט ולא נצפה. המזג אוויר בדרך כלל מזכיר את סוף הסתיו שבצורה הדרגתית עובר לתחילת האביב. בחודש דצמבר אפשר לראות דשא ירוק ועליו עצי חג המולד מקושטים. טמפרטורות יכולות לעלות עד +10° מעלות צלזיוס. אבל עדיין בחודש דצמבר, צריכים להיות מוכנים לגשם, כפור והקור.

פראג בינואר – פבואר

בחודשים ינואר ופברואר בלילה הטמפרטורות נעות בין -5° ל 0° מעלות. בשעות יום מזג אוויר מתחמם ויכול להגיע ל-0° – +2° מעלות ואפילו +4°, עדיין יש ימים קרים והטמפרטורות יורדות ל–10° מעלות. מומלץ מאוד להביא בגדים חמים במיוחד לתקופה זו ולא לשכוח מטרייה. שלג בפראג יורד לעיתים רחוקות ונשאר רק לכמה ימים. לכן, אפילו בחורף מבצבץ דשא ירוק.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בתכנון טיול לפראג? השאירו פרטים 👇

חוויה בפראג מתחילה כאן