חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כנסיית הגולגלות (Kostnice v Sedlci) בקאטנה הורה

ליד העיר הצ'כית הקצת המוזרה קאטנה הורה תמצאו את כנסיית הגולגלות שנראית די רגילה מבחוץ, אבל כאשר נכנסים אליה אתם מגלים משהו יוצא דופן לחלוטין משהו שבהחלט עלול לצמרר אתכם עצמות של אלפי בני אדם משהו בין ארבעים אלף לשבעים אלף בני אדם שמכסים כמעט את כל שטח הכנסייה.

הכנסייה נמצאת במרכזו של בית העלמין כל הקדושים, לאורך השנים כבר לא יכל להכיל את כמויות המתים בשל המגפה שהייתה באותם שנים מה שהביא לכך שלא היה מקום לקבור את המתים ולכן היו מוציאים את השלדים של אלא שמתו כבר תקופה ארוכה ובמקומם היו שמים את המתים החדשים.

למה כדאי לבקר בכנסיית הגולגלות (Kostnice v Sedlci) בקאטנה הורה

אין ספק שזה נשמע מוזר כנסייה עשויה מעצמות אנושיות, אך מצד שני אין ספק שזה גם נשמע מסקרן, ואכן ביקור בכנסיית הגולגלות בקאטנה הורה נחשב לאטרקציה מבוקשת, 

הכנסייה עצמה היא מבנה גותי עתיק ומרהיב כאמור מבחוץ הכל נראה רגיל אך ברגע שנכנסים רואים עצמות וגולגלות בכל מקום, על הקירות, מהתקרה, בכל הפתחים והחלונות, עצמות המקיפות את המזבח ומרכיבות גם מקומות שנראים תמימים במבט ראשון שלדים שפורקו, נחתכו, והורכבו מחדש כדי ליצור קישוטי קיר, אהילים וסמלים נוצריים.

מעניין להסתובב בתוך הכנסייה ולגלות פרטי אמנות מדהימים שעשויים מעצמות אדם זה מצד אחד גורם לתחושה לא נעימה ומצד שני אי אפשר שלא להתפעל מהיופי והייחודיות של הכנסייה ומה שהיא מכילה.

במרכז של כנסיית הגולגלות יש נברשת שמכילה עצמות אדם רבות זוהי יצירת אמנות מרשימה שללא ספק מוסיפה לכנסייה למראה הגותי האפל, יש גם המון גולגלות מסודרות בצורה מרשימה, יכול להיות שהביקור לא מתאים לכל אחד יש כאלה שזה יכול להיות להם מעט קשה להכיל את העוצמה שהמקום משדר למבקרים.

מוזמנים לבדוק ביומן מתי יש מקום פנוי בסיור

מה צריך לדעת על ביקור בכנסיית הגולגלות (Kostnice v Sedlci) בקאטנה הורה

כרטיס הכניסה שלכם כולל גם הגעה למקום על ידי הסעה מסודרת אשר יוצאת מפראג, הסיור עצמו אורך שש שעות והוא כולל גם סיור בעיירה קאטנה הורה ועוד יעדים במקום, זהו סיור מודרך מאוד מעניין ומסקרן אתם לומדים על הכנסייה ואיך הגיעו למצב כזה שיש כזה דבר בכלל, על אף שזוהי כנסייה כזאת יוצאת דופן הסיור הוא באווירה מבדרת לא משהו כבד.

ביקור בכנסיית הגולגלות זוהי חוויה מאוד מומלצת ולגמרי יוצאת דופן כאשר אתם נמצאים בביקור בפראג, אם אתם שואלים את עצמכם האם כדאי לבקר במקום עם ילדים זה לגמרי תלוי בכם, ספק עם ילדים קטנים יהנו בסיור אך ילדים מגיל שש עשרה ומעלה בהחלט יכולים ללמוד מהסיור דברים חדשים.

שאלות ותשובות בנוגע לכנסיית הגולגלות (Kostnice v Sedlci) בקאטנה הורה

מחיר כרטיס לסיור מודרך בכנסיית כנסיית הגולגלות בקאטנה הורה עולה בממוצע 48 יורו.

ביקור בכנסיית הגולגלות הוא סיור מודרך הכולל גם הסעה למקום וחזרה ממנו הסיור יוצא מכתובת: Celetná 558/12, Staré Město, 110 00, Prague.

סיור לכנסיית הגולגולות בקאטנה הורה לוקח שש שעות, שימו לב שהסיורים יוצאים בשעה אחת עשרה בבוקר.

בעיקרון אין אם זה שום בעיה, קחו בחשבון שרואים המון גולגולות מה שיכול להיות להם מעט מוזר, ילדים עד גיל שש נכנסים חינם.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בתכנון טיול לפראג? השאירו פרטים 👇

חוויה בפראג מתחילה כאן