חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המוזיאון הטכני הלאומי National Technical Museum

כל מה שצריך לדעת על המוזיאון הטכני הלאומי (National Technical Museum)

פראג היא עיר חשובה בהיסטוריה של התפתחות הטכנולוגיה, כבר בתחילת המאה השמונה עשרה נוסד בית הספר הממלכתי להנדסה שבמשך השנים הפך להיות המוזיאון הטכני הלאומי של פראג.

המוזיאון הוקם בשנת אלף תשע מאות ושמונה והוא קיבל את השם המוזיאון הטכני הלאומי עם תוכנית מוגדרת מראש במטרה לתעד בעזרת פריטים שנאספו לאורך השנים, כמו מכונות, אמצעי תחבורה וציוד נלווה, המוזיאון ממחיש את התקדמות הפיתוח הטכני והתעשייתי של צ'כיה ביחס לעולם.

מכוניות קלאסיות במוזיאון הטכני הלאומי
מכוניות קלאסיות במוזיאון הטכני הלאומי

למה כדאי לבקר במוזיאון הטכני הלאומי

במשך יותר ממאה שנים נאגרו במוזיאון אוספים מדהימים אשר מתעדים את ההתפתחות של תחומים טכניים רבים, כמו למשל  מדעי הטבע , התעשייה, מכוניות ומטוסים שהם פשוט אחת התערוכות שאסור לכם לפספס בעיקר למי שאוהב מכוניות עתיקות.

הסיור במוזיאון מתחיל עם הדרכה של עשרים דקות על ידי אחד המדריכים של המקום, לאחר הסיור המעניין אתם יכולים להמשיך להסתובב בין התערוכות של מוזיאון אשר בנוי מארבעה עשרה תערוכות שונות שכולן קשורות לתחום הטכני. 

המוזיאון הטכני הלאומי (National Technical Museum)

להזמנת כרטיסים

ניתן לראות את פריטי האוסף המעניינים ובמקרים רבים ייחודיים כאלה שלא תראו בשום מקום אחר, המוזיאון מקיים  תערוכות קבע וגם תערוכות לטווח קצר כך שבכל פעם שמבקרים בו תמיד יש משהו חדש ומעניין. 

אם הנושא של טכנולוגיה קרוב לליבכם אתם יכול להתעמק יותר בתולדות הטכנולוגיה לרשות המבקרים עומדת  גם ספרייה וארכיון עשיר של תולדות הטכנולוגיה והתעשייה, זוהי אחת הספריות המעניינות ויש בה המון מידע טכני היסטורי שיכול לעניין כל אחד.

באזור שנקרא אולם התחבורה תוכלו לראות תצוגה מדהימה של מכוניות קלאסיות ומטוסים עתיקים, בין היתר תוכלו להתרשם ממכונית מרוץ מסוג מרצדס בנץ בשנת שלושים ושמונה אשר בעבר זכתה באליפויות רבות והייתה אחד רכבי הספורט החלוציים.

באופן טבעי התערוכה של אולם התערוכה מושכת אליה את רוב המבקרים במוזיאון, אתם נכנסים לתוך עולם של טכנולוגיה ישנה המוצגת בצורה מרשימה במיוחד.

התערוכה מציגה את המכוניות הראשונות המונעות על ידי בעירה, כמו גם על כאלה אשר היו מונעות על ידי מנוע קיטור, אופנועים מסוף המאה התשע עשרה ועד היום, הדגמות של טכנולוגיית רכבת, מטוסים תלויים מהתקרה, ועוד בלי סוף מה לראות כך שזה די מובן מדוע התערוכה הזאת מושכת אליה כל כך הרבה מבקרים.

את הכרטיסים למוזיאון אתם יכולים לקנות און ליין או לקנות אותם בקופות של המוזיאון, כמו כן יש ברחבי העיר מרכזי מידע לתיירים אשר גם בהם ניתן לרכוש כרטיסים, תבדקו באותה הזדמנות לגבי כרטיס פראג פאס המאפשר לכם להיכנס למספר גדול של אטרקציות עם כרטיס אחד שחוסך לכם המון כסף.

אם אתם רוצים לבקר במוזיאון עם ילדים זה יכול להיות מעולה בשבילם, יש במוזיאון אטרקציות אינטראקטיביות סופר מעניינות גם למבוגרים וגם לילדים, אם אתם מחפשים אטרקציה מעולה בפראג המוזיאון הטכני הלאומי הוא אחת האטרקציות האהובות ביותר על תיירים שמבקרים בפראג

עולם של טכנולוגיה ישנה המוזיאון הטכני הלאומי
עולם של טכנולוגיה ישנה המוזיאון הטכני הלאומי

המוזיאון הטכני הלאומי (National Technical Museum)

להזמנת כרטיסים

שאלות ותשובות בנוגע למוזיאון הטכני הלאומי National Technical Museum

המוזיאון פתוח כל ימות השבוע מלבד יום שני בין השעות תשע בבוקר עד שש אחר הצהריים.

כרטיס כניסה למוזיאון הטכני הלאומי עולה תשעה עשרה וחצי יורו, שימו לב שמומלץ לקנות כרטיסים מראש זה גם יחסוך מכם את ההמתנה בתור בכניסה למוזיאון.

המוזיאון הטכני הלאומי נמצא בכתובת: Kostelní 42, 170 78, ניתן להגיע בקלות באמצעות תחבורה ציבורית, סעו בחשמלית בקו A ורדו בתחנה עם השם של המוזיאון.

ללא ספק אחת האטרקציות האהובות ביותר במוזיאון זהו אזור התחבורה בו תוכלו להתרשם ממכוניות קלאסיות ומטוסים מיוחדים.

כאן ניתן לרכוש כרטיסים

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

עזרה בתכנון טיול לפראג? השאירו פרטים 👇

חוויה בפראג מתחילה כאן